Élménypedagógiai módszertani videók
CsibÉsz címmel élménypedagógiai módszertani videósorozat indul! Első bevont intézményünk a hangonyi Szent Anna Általános Iskola és Óvoda, a kisfilmek szereplői az iskola diákjai és a folyamattanácsadó kollégák.
A videók kiemelt célközönsége a felzárkózó településeken dolgozó pedagógusok. Szeretnénk a közösségi média műfajában élménypedagógiai módszertani-szakmai támogatást nyújtani nekik és így bővíteni a mindennapi munkájuk eszköztárát.
Az élménypedagógiai módszertan bemutatására további videókat tervezünk készíteni, a Közösségorientált Pedagógia Projektbe bevont összes régió (Észak-magyarországi, Észak-alföldi, Dél-dunántúli, Közép-magyarországi és Mozaik régió) indikátorintézményeinek munkatársaival és az intézmények diákközösségeivel. Ezekben a videókban olyan foglalkozásokat szeretnénk megjeleníteni, melyek bemutatják a kiterjesztett pedagógiai programunk különböző elemeit, mint például a felelős állattartást, iskolára hangolódást, vagy a logopédiai fejlesztéseket.
Erőszakmentes kommunikációs workshop Kastélyosdombón,
avagy hogyan kommunikáljunk erőszak nélkül egy felzárkózó település iskolájában
2024 tavaszán a Közösségorientált pedagógia projektbe bevont intézmények egyikével, a Drávamenti Körzeti Általános Iskola lakócsai telephelyének tanáraival készült el kisfilmünk, mely bemutatja, hogyan zajlik az erőszakmentes kommunikáció workshopunk. A film célja, hogy motiválja a pedagógusokat módszertani eszköztáruk egyszerű bővítésére és új tudáshoz és szakmai ismeretekhez juttassa őket.
A felzárkózás lépései
Átfogó program Magyarország 300 leghátrányosabb helyzetű településének felzárkóztatására