Tiszaeszlár

Tiszaeszlár község Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében, a Tiszavasvári járásban helyezkedik el.

Adatlap

Programhoz való csatlakozás
2021 július
Lakosság és gyermekek száma
2281 fő, gyermekek száma: 0-3 év: 105 fő; 0-14 év: 417 fő; 0-18 év: 523 fő
Elért családok száma
125
Régió
Észak-alföldi régió

Megvalósított programok

Baba-mama klub

Tanoda jellegű foglalkozás

Nyári napközis táborok

Kézműves foglalkozások

Családi kert program

Szakterületek

Kora gyermekkor

Mozgó játszótér

Felelős állattartás

Bűnmegelőzés és drogprevenció

Gazdaságfejlesztés

a település bemutatása

A falu kiterjedésével a megye legnagyobb közigazgatási területű községe. Tokajtól délre, a Tisza keleti partján fekvő falu, legközelebbi szomszédja Tiszanagyfalu. Első említése 1220-ból való, 1261-ig egri egyházmegyei birtok volt. A török hódoltság alatt szinte teljesen elnéptelenedett, ekkor Bocskai István szabad hajdúkat telepített be. A tiszai árvizek miatt 1858-ban kezdett épülni az Ófalunak nevezett Tiszaeszlártól délre magasabban fekvő Újfalu, ahová 1890-re a község átköltözött, ma is itt fekszik. 1882-ben a tiszaeszlári per következtében került be a köztudatba. Bashalom közigazgatásilag Tiszaeszlárhoz tartozik, de földrajzilag kb. 10 km-re fekszik a település központjától. Megközelítése nehézkes Tiszaeszlárról.

a jelenlét a településen

A Felzárkózó Települések program megvalósulásában óriási előrelépés, hogy sikerült megvásárolni a település jövőbeni Jelenlét Pontjának épületét, Kölcsey utca 18. alatt. A kezdetektől nagyon jó kapcsolatot ápolunk az önkormányzattal, a gyülekezettel, a védőnővel és az oktatási intézmények vezetőivel, amely nagyban segítette a kezdeményezések létrejöttét. Elindult a településen a közösségi-és fejlesztő programok megszervezése: a nyugdíjasoknak olvasóklubot hoztunk létre, melynek a helyi könyvtár ad helyet, továbbá szervezés alatt van egy tanoda jellegű program kialakítása az iskolában, emellett egy adósságkezelő szakember folyamatosan segíti a lakosokat pénzügyi helyzetük átlátásában. Mindemellett a nyár folyamán sikeres gyerektábort valósítottunk meg az egészséges táplálkozás és felelős állattartás témakörében. Továbbá rendkívül büszkék vagyunk rá, hogy kríziskérelem keretében egy nagybeteg gyermeket segíthettünk kerekesszéke megvásárlásával, amely nagyban megkönnyítette a fiatal és családja életét. A Családi kert programban 15 család vett részt, mindnyájuk szépen műveli a kertjét.

a program folytatása

Jövőbeli célunk, hogy egy jól felszerelt Jelenlét Ponton továbbra is tudjuk támogatni a lakosságot és közösséget, a gyerekek és fiatalok pedig a tanoda típusú szolgáltatásokat folyamatosan biztosítani tudjuk olyan szakemberek bevonásával, akik támogatni tudják a felzárkózást és a tehetséggondozást is.