Európai Bizottsági látogatás Tarnabodon
Magas rangú vendéget fogadott csütörtökön a Felzárkózó települések program egyik mintatelepülése: Elisa Ferreira, az Európai Bizottság kohézióért és reformokért felelős biztosa Tarnabodon tett látogatást, hogy a helyi fejlesztésekről személyesen tájékozódjon.
Magas rangú vendéget fogadott csütörtökön a Felzárkózó települések program egyik mintatelepülése: Elisa Ferreira, az Európai Bizottság kohézióért és reformokért felelős biztosa Tarnabodon tett látogatást, hogy a helyi fejlesztésekről személyesen tájékozódjon. A biztos asszonyt Vecsei Miklós, miniszterelnöki biztos, a Máltai Szeretetszolgálat alelnöke vezette végig a településen, és mutatta be a településen megvalósuló programokat. A látogatáson az Európai Bizottság képviselői, valamint az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének vezetője is jelen voltak.
A delegáció gyakorlati betekintést kapott a Fete program működésébe, a településen történő folyamatos helyi jelenlétből kiindulva a fogantatástól a foglalkoztatásig terjedő időszak számos beavatkozásába. A zene, mint integrációs eszköz erejét a helyi templomban gyakorló alsós gyerekek mutatták be, a mobil szemészeti szűrőbuszban dolgozó kollégák munkáját is láthatták a látogatók, illetve a Felelős állattartás program mobil ivartalanító járművei is bemutatásra kerültek. A fejlesztések egymásra épülésének szép példája volt a Máltai Szeretetszolgálat és a Glia Kft. helyi együttműködése, amelynek keretében innovatív technológiák gyakorlati kivitelezése történik helyi munkaerő bevonásával.
A helyszín kiváló terep volt arra, hogy a delegáció az uniós forrásokból finanszírozott projektek integrált formában való megvalósításának számos praktikus oldalát lássák: azt, hogy a fejlesztések nem köthetőek rövidtávú projekt időszakokhoz; a gyakorlati élethelyzetek gyakorta felülírják az íróasztal mellett gondosan megtervezett ideális világot; és, hogy sikeres fejlesztések csak minden érintett helyi szereplő közös együttműködésében valósulhatnak meg.
A rendezvény a Széchenyi Terv Plusz program keretében, az Európai Unió támogatásával valósult meg.