Ezúton tájékoztatjuk a pályázókat és az érdeklődőket, hogy a FETE pályázat Döntéshozatali Bizottsága elbírálta a FETE program települési megvalósítóinak szóló pályázatait, és döntést hozott.
A települési program megvalósítása kapcsán fennállt a visszalépés lehetősége – amennyiben az adott szervezet, bármilyen okból, mégsem tudja megvalósítani az adott településen a projektet. (Kapacitás hiánya, technikai ok, egyéb személyes indok.) A lemondó nyilatkozatok beérkezését követően, a tartaléklistán a sorban következő pályázatok kerültek bevonásra nyertes települési megvalósítóként.
A folyamat következő lépéseként a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Alapítványa felkeresi a szervezeteket az Együttműködési Megállapodás megkötésével kapcsolatban.
A döntésről az alábbi dokumentumokból tájékozódhatnak:
Validált települési megvalósítók
Pályázati folyamat újraindulása Pusztamiskén – Pályázati Felhívás módosítása
Ezúton értesítjük a FETE pályázati folyamat résztvevőit, hogy egy korábbi megvalósító visszalépése következtében egy település – Pusztamiske – kapcsán újraindul a pályáztatás.
A pályázati folyamat az eddigiekhez hasonlóan a pályázati dokumentumok között elérhető, a módosított Pályázati Felhívásban leírtaknak megfelelően folytatódik.
A szervezeti regisztráció, illetve a szervezet szakmai adatlap benyújtása csak abban az esetben szükséges, ha eddig még nem regisztrált szervezet szeretne bekapcsolódni a programba. Ebben az esetben a regisztracio@palyazat.fete.hu e-mail címre várjuk a szükséges dokumentumokat.
A pályázat benyújtásának módja és határideje:
A pályázat benyújtására 2023. február 14., 0 óra 00 perctől 2023. március 7., 23 óra 59 percig van lehetőség.
A pályázat beadásához szükséges „szervezet regisztrációs űrlap” és „szervezet szakmai adatlap” benyújtására 2023. február 14., 0 óra 00 perctől, 2023. február 28., 23 óra 59 percig van lehetőség.
Kapcsolódó dokumentumok:
- FETE Pályázati felhívás_módosítás_2023_02_13
- Szervezet szakmai adatlap_11_17
- Szervezet regisztrációs űrlap
- Szakmai terv – Új megvalósítók_11_18
- Nyilatkozat_Jelenlét_módszertan
- FETE-Palyazati-felhivas_mellekletek
- GYIK
A pályáztatás folyamata:
Lezárult a pályázat a Felzárkózó települések programban való részvételre
2023.január 23. éjfélkor lejárt a pályázati beadás határideje, a pótfelhívás keretében mind az 5 településre érkezett be érvényes pályázat, így a programban szereplő összes, 300 település esetében érkezett be szakmai terv az adott településen megvalósítandó programról.
A következő hetekben külső szakértők értékelik a pályázatokat, majd az eredmények tudatában a közeljövőben összeül a Döntőbizottság. A döntések eredményéről hivatalos formában, e-mailen kapnak értesítést a pályázók.
A Kormány „Felzárkózó települések” hosszú távú programjának megalapozásáról szóló 1404/2019. (VII. 5.) határozatának értelmében célzott programmal szükséges segíteni az ország 300 leghátrányosabb helyzetű települését. Az érintett falvakban zajló munka módszertanát a Magyar Máltai Szeretetszolgálat közel két évtizede működő, 2016-ban Magyar Örökség Díjjal is kitüntetett Jelenlét programja adja.
A KSH segítségével kialakított komplex szegénységi mutató alapján kiválasztott 300 településen egy-egy, a feladat iránt elhivatott szervezet valósítja meg a Jelenlét módszertan alapján a Felzárkózó települések program tevékenységeit, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat szakmai koordinációjával.
A programban érintett településeken megvalósuló beavatkozásokat minden esetben helyi diagnózis felállítása előzi meg, amely alapján a megvalósító szervezet komplex, a szakterületi fejlesztéseket is magukba foglaló cselekvési tervet készít, rögzítve az adott településen szükséges beavatkozási területeket, a kialakítandó szolgáltatások, tevékenységek és fejlesztések körét, azok elindításának tervezett időpontját.
A kiválasztott települések 2019-től fokozatosan csatlakoznak a programhoz, jelenleg 118 helyszínen már zajlanak a felzárkózást segítő tevékenységek. A megvalósításhoz olyan – elsődlegesen civil és karitatív – szervezetek csatlakoztak idáig, amelyek az adott településen már a korábbiakban helyi tapasztalatokkal és kellő szakmai és adminisztratív kapacitásokkal rendelkeztek.
A programba újonnan bevonandó további 182 település kapcsán nyílt pályáztatás keretében kerül sor a települési megvalósítók kiválasztására.