Felzárkózó települések
Lépések
A Jelenlét komplex program, mivel több szakterületre (szociális ellátás, oktatás/képzés, foglalkoztatás, gazdaságfejlesztés, egészségügy, kultúra) együttesen koncentrál. A családokat és a közösséget aktivizálva felkutatja és felhasználja a már meglévő belső tudást, erőforrásokat.
A szociális segítségnyújtást jó célra, pozitív változás elérésére és konkrét, gyors problémamegoldásra törekvő csapatmunka húzóerejével és dinamikájával végzi, mely során alapvető feladat a felzárkózási folyamatban való aktív részvétel igényének kialakítása.
Jövőképet, tartást ad, lehetővé téve azoknak az alapvető, sokszor az emberi méltósággal összefüggő igényeknek a kielégítését, amelyek a felzárkózó településeken élők számára gyakran elérhetetlenek.
A Jelenlét programban elsősorban olyan, hátrányos helyzetben élő közösséggel dolgozunk, melyet a hétköznapi megélhetési gondok, a lakhatási krízis, a munkanélküliség és az iskolázatlanság okozta nehézségek halmozottan sújtanak. Célunk, hogy a települések egész társadalmának kohézióját erősítsük, s mivel sokszor a nem telepi családok is szegénységben élnek, a helyi közösség minden családja számára releváns tevékenységeket is helybe kell vinnünk. A hiányzó szolgáltatások elérhetővé tétele, a közösség megerősítése és az olyan nagy társadalmi rendszerekhez, mint pl. munkaerőpiachoz, egészségügyi, oktatási rendszerhez való (újra)kapcsolódás megteremtése a teljes lakosság javát tudja szolgálni.
Szakterületeink
Fókuszban a gyermek
Lakhatás
Gazdaságfejlesztés
Energetika
Egészségügy
Oktatás
Sport
Települések
A felzárkózás lépései
Átfogó program Magyarország 300 leghátrányosabb helyzetű településének felzárkóztatására